Başvuru Süreci

  1. ATA Planlama ve Tasarım Dergisi’ne gönderilen yazıların daha önce hiç bir mecrada yayımlanmamış özgün çalışmalar olması ve dergiye başvuru sırasında bir başka yayın organının değerlendirme sürecinde bulunmaması gerekir.
  2. Dergide yayınlanması için yazı göndermek isteyen yazarlar, yazılarını isterlerse dergi web sayfası üzerinden sisteme üye olarak online başvuru yolu ile gönderebilir, isterlerse başvuru evrakları yayın ve ekleri ile ataptd@atauni.edu.tr adresine gönderebilirler. Yazarların bu e-mail adresi üzerinden yapılacak yazışmaları takip etmeleri gerekir.
  3. Yayınlanma aşamasında, yayınlanmaya değer bulunan çalışmaların sorumlu yazar kısmına yazışmalarda kullanılan isim ve iletişim bilgileri ekleneceğinden, yazarların yazışmalar sırasında akademik etkinliklerini yürütürken kullandıkları isimlerini kullanmaları gerekir.
  4. Herhangi bir yazının derginin yukarıda belirtilen e-mail hesabına iletilmesi, yazının yayınlanması için başvuru olarak kabul edilir ve yazının değerlendirilme süreci başlar.
  5. Başvurunun yapılmasından yazının yayınlanmasına kadarki süreçteki tüm işlemler elektronik ortamda gerçekleşir.